Promenada w Sarbinowie

Promenada w Sarbinowie

Promenada w Sarbinowie to przepiękne miejsce dla turystów i mieszkańców, idealne do spacerów i podziwiania zachodów i wschód słońca nad Morzem Bałtyckim. Promenada umożliwia wygodne spacery nad morzem zarówno rodzinom z dziećmi, jak i osobom starszym.

Promenada wykonana została w 2013 roku w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich. Zbudowana została w oparciu o istniejący od 1910 mur oporowy, o długości około 1 km, który postawiony został w celu zapobieżenia niszczącej działalności morza. Mur wybudowany był z kamieni i betonu. To właśnie on stał się fundamentem nowej promenady spacerowej. Stary mur został umocniony i zmodernizowany, wybudowano dwa zjazdy na plażę i dziewięć zejść oraz oświetlenie. Inwestycja pochłonęła 14,5 mln zł. Wzdłuż promenady znaleźć można wiele wygodnych ławeczek, na których można wygodnie odpocząć czy chwilę posiedzieć.

Od strony miasta z promenady można zobaczyć wieżę Kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zaś przy samej promenadzie znajdują się liczne bary, kawiarnie, ogródki kawiarniane i smażalnie ryb.